In teken van bloeiend talent
Zoals we ‘m inmiddels kennen: ’t Ukien Podium, eigenaardig en met een excentriek programma! Tussen het hoofdpodium en de kinderboerderij in. Volg de graffiti-route vanaf de culturenmarkt en beland pardoes in een muzikale melting pot. Vrijdag avond staat in teken van tributes aan de grootheden. En wat de zaterdag betreft: Acts die nog lang niet zo bekend zijn als zou moeten. Om een hele dag loom te genieten van goede muziek, fijne drankjes, mooi weer en natuurlijk de honderden bekenden die je sowieso altijd tegenkomt op Full Color. Zaterdag Avond wordt het terrein omgetoverd tot dance area.
Hier en op onze Insta (@fullcolorfestivalkampen en @ukien_kampen) blijf je op de hoogte van het laatste nieuws over dit nieuwe stukje festivalterrein!
MAMIBA is een nieuwe, jonge girlband uit Kampen die covers én eigen nummers speelt. Ze spelen Engelse covers van (alternative) pop en hun originals gaan meer richting de Nederpop. De band bestaat uit 4 meiden van 17 en 18 jaar, die elkaar kennen van school. Judith, Eva, Lynn en Sanne hebben vorig jaar op het hoofdpodium van het Full Color Festival gestaan en werken nu aan hun eerste EP.
Knutselen met woorden en muziek en daar op het podium met zeskoppige band uitvoering aangeven. Zo laat Astronaut zien wat hij de wereld te bieden heeft. Voor wie houdt van Nederlands, een vleugje filosofie en een snufje humor.
Pelle Bast is een twijfelaar, maar alter ego Astronaut trapt de duivel op zijn staart. Eenmaal op het podium ontpopt de singer- songwriter uit de Achterhoek zich tot onverschrokken keukentafelfilosoof. Gelijktijdig beantwoordt hij vragen over de zin van het leven en wat-ie vanmorgen op zijn brood zal doen. Liefde en hagelslag. En als je met hem naar onze aardkloot kijkt, vallen je de mooiste dingen op. Rammelend en toeterend: ergens tussen Big Thief en Roosbeef met een ontwapenende eerlijkheid en een band die nooit twee keer dezelfde show speelt. Afgelopen jaar was Astronaut al te zien op vele festivals in Nederland, en dit jaar voegt hij Full Color aan dat rijtje toe.
Fokko is een Nederrockband rond songwriter Fokko Mellema, die zijn relationele onvermogens graag serveert met een portie gecultiveerde lulligheid op een bedje van oorwurmen, afgetoefd met een klodder gitaargeweld. Even prakken. Voila! Fokko.
Sinds Fokko’s debuutalbum Stadaarnietzodoeiets (2019) is het duidelijk waar de songwriter voor staat: energieke, puntige rocknummers met opvallende teksten. Fokko’s singles vonden de laatste jaren vaak hun weg naar de landelijke radio; Goeroe (2019, met Aafke Romeijn), KTLL (2020), Karin Heeft Geen Corona (2021) en Ding Dong Ding Dong (2023) genoten airplay op o.a. NPO Radio 2, 3FM en Qmusic. Je kunt de nederrocker inmiddels ook kennen als ‘troubadour van KINK’, waar hij meerdere jingles voor schreef. Recent heeft Fokko daar ook een vast item in de ochtendshow: Onafgemaakte Liedjes Maandag. Live ontpopt Fokko zich als een ontwapenende frontman, met strakke band en energieke rockshow. Er wordt enthousiast over het podium gestuiterd, er wordt meegezongen, gesprongen, geschreeuwd, spontane monologen, gortdroge humor, met als doel: het dak eraf.
3FM Talent Lenny Monsou speelt al sinds hij tien is gitaar en begon toen ook met het schrijven van zijn eigen liedjes. Met singles die in de verte doen denken aan David Bowie, Jett Rebel en Harry Styles laat hij horen dat hij thuishoort in het Nederlandse poplandschap.
Sinds Lenny Monsou als 10-jarige de gitaar ontdekte, schrijft hij al eigen liedjes. Vijf jaar later kiest hij voor een professionele muziekcarrière. Hij studeert op 18-jarige leeftijd af aan de Herman Brood Academie met een 10 voor artistieke vaardigheden. Sindsdien creëerde Lenny zijn eigen geluid, waarin hij elementen uit rock, pop en elektronische muziek combineert. In 2024 speelde hij onder meer op Noorderslag, opende hij voor S10 en werd hij bestempeld tot 3FM Talent. Met singles Idolizer en Telephone laat hij horen hoe hij, geïnspireerd door iconen als David Bowie en Harry Styles, nu ook Kampen gaat veroveren.
We kunnen het zelf nog bijna niet geloven, maar het is toch echt zo: Wies komt naar het Ukienpodium! Wies, die je kent van Bandje, Meisje en Barman, is een trio dat zich blijft ontwikkelen tot een nog beter dan fantastisch muziekfenomeen dat je op Full Color niet gemist mag hebben.
Al het goede komt in drieën. WIES is daar het levende bewijs van. Het eigenzinnige drietal heeft de gave om muzikale wegen te bewandelen die door Nederlandstalige artiesten nog niet eerder zijn begaan. Over de kronkelwegen van de indiepop, dwars door de steegjes van het levenslied en langs de ventweggetjes van de rock en elektronica stippelt WIES een volkomen eigen route uit. Zangeres Jeanne: “Soms vind ik WIES een toverbal. Kleurrijk van buiten met invloeden uit punk- en elektronische kanten, en het grootse geluid. Maar als je doorbijt is er ook een serieuze en gevoelige binnenkant, met teksten die ergens over gaan en waar goed over na is gedacht.” En dat is waar het ons om te doen is.